Promocja książki oraz jubileusz pani profesor Renaty Grzegorczykowej

Instytut Języka Polskiego serdecznie zaprasza na promocję najnowszej książki Profesor Renaty Grzegorczykowej „Język w służbie myśli” (Wydawnictwa UW 2021) połączoną z jubileuszem dziewięćdziesięciolecia Autorki. Uroczystość z udziałem władz rektorskich i dziekańskich odbędzie się 17 czerwca 2021 o godz. 13.00 w sali Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim. Ze względu na sytuację pandemiczną spotkanie osobiste będzie ograniczone do kilku osób. Mamy jednak nadzieję, że w uroczystości wezmą udział wszyscy zainteresowani online na platformie Zoom pod adresem:

https://us02web.zoom.us/j/84240769043?pwd=d0VESjBJaEFDS3FoalpMZDFFSXlxZz09
Meeting ID: 842 4076 9043
Passcode: 714427

Spotkanie ma charakter nie tylko uroczysty, lecz i naukowy. Książka zawiera rozważania o funkcjach języka, mechanizmach budowania wypowiedzi i najważniejszych operacjach myślowych, przedstawia dzieje poszczególnych wyrazów, w tym procesy wykształcania się ich znaczeń abstrakcyjnych. Do myśli Autorki nawiążą w krótkich referatach profesor Krystyna Kleszczowa z Uniwersytetu Śląskiego oraz profesor Magdalena Danielewiczowa z UW.

Zapraszamy szczególnie serdecznie wszystkich uczniów i współpracowników Jubilatki, cieszymy się na wielką uroczystość oraz na ciekawą debatę o semantyce.