We wrześniu 2024 r. ukazała się nakładem Domu Wydawniczego „Elipsa” monografia wieloautorska pt. Prawda, kłamstwo, przemilczenie w literaturze pięknej i wybranych tekstach kultury,  stanowiąca wynik refleksji nad aksjologiczną wartością języka. Jest to kolejny tom zawierający zbiór artykułów napisanych na podstawie referatów wygłoszonych podczas spotkania językoznawców, literaturoznawców i nauczycieli polonistów, zorganizowanego przez IJP wspólnie z TKJ, FJP i WCIES. Zapraszamy do lektury, która może zainspirować dydaktyków  do podejmowania na lekcjach i zajęciach akademickich tematyki dotyczącej etyki słowa, a studentów i uczniów zainteresować pojęciem szeroko rozumianej prawdy.