Konferencja „Radość życia w języku, literaturze i wybranych tekstach kultury”

Instytut Języka Polskiego UW, Towarzystwo Kultury Języka, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundacja Języka Polskiego zapraszają na konferencję naukową:

RADOŚĆ ŻYCIA W JĘZYKU, LITERATURZE I WYBRANYCH TEKSTACH KULTURY

Konferencja odbędzie się w dniach 27-28.09. 2024 r. na Wydziale Polonistyki UW. Jest to piąte spotkanie literaturoznawców, językoznawców i nauczycieli polonistów uczących w szkołach różnych szczebli poświęcone językowej interpretacji tekstów literackich. Spotkania te od 2017 r. były organizowane pod wspólnym tytułem „Przekraczanie granic języka”, a artykuły będące ich pokłosiem są dostępne pod linkiem:

Celem tegorocznej konferencji jest zwrócenie uwagi na obecne nie tylko w literaturze obrazy rozkoszy, zadowolenia i zachwytu nad światem, a także na różne środki symboliczne (językowe, ikoniczne, muzyczne i inne) sprzyjające wyrażaniu wszelkich pozytywnych emocji.